This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

Promocja na LATO - kończy się za chwilę! ⏰ Ciesz się dodatkowym 15% rabatem, obliczanym automatycznie przy kasie!

Darmowa dostawa i darmowy zwrot do 100 dni*

Co oznacza biżuteria z morganitem?

Podoba Ci się morganit? Znaczenie tego kamienia szlachetnego odnosi się do głębokich, gorących uczuć. Nic zatem dziwnego, że pierścionki z morganitem cieszą się tak dużym zainteresowaniem! Jest to jeden z minerałów, który nie tylko cudownie prezentuje się oprawiony w biżuterii, ale również wykazuje działanie wymykające się ze sfery naukowej racjonalizacji (dla osób wierzących w magię kamieni). Z kolei dla wyznających metodę szkiełka i oka jest to wyjątkowej urody, różowy minerał z grupy beryli, który został odkryty w Kalifornii w 1910 roku przez Johna Pierponta Morgana. Za nietuzinkową, różowo-fioletową barwę morganitu odpowiada zawartość cezu i magnezu w minerale. Zobacz, jaką symbolikę może przekazywać biżuteria z morganitem – znaczenie duchowe tego kamienia doceni wiele osób. Sprawdź!

Morganit – znaczenie i symbolika

Morganit to inaczej „różowa róża”, kamień szlachetny o wyjątkowej, różowej barwie. Morganit jest minerałem przypisanym do znaków zodiaku: Byka, Wodnik i Waga. Jego magiczne działanie docenią osoby zestresowane – według wierzeń ma on przynosić ukojenie dla zszarganych nerwów i pomagać w osiągnięciu harmonii. Cenią go osoby oddające się medytacji.

Co więcej, morganit ma również pomagać w sprawach sercowych. Sprzyja okazywaniu uczuć, rozwijaniu miłości i nawiązywaniu intymnych relacji. W związku z taką symboliką biżuteria z morganitem – kolczyki, naszyjniki lub pierścionki - może okazać się najlepszym z wyborów na rocznicę, Walentynki lub zaręczyny.

Morganit pod lupą – właściwości minerału

Morganit w branży jubilerskiej nazywany jest opcjonalnie różowym berylem lub różowym szmaragdem. Sama nazwa morganit odnosi się do nazwiska jego odkrywcy, natomiast z chemicznego punktu widzenia jest to krzemian berylu i glinu.

Mimo wysokiej twardości jest to kamień dość delikatny, podatny na zarysowania. Do jego niepodważalnych zalet estetycznych zalicza się niezwykły połysk, który przy odpowiednim oszlifowaniu zapiera dech w piersiach. W naturze najczęściej występuje w postaci dużych narośli na pegmatytach (odmiana skał magmowych). Morganit doskonale wygląda w połączeniu z różowym i białym złotem, niemniej w towarzystwie kruszcu o żółtej barwie równie może być bardzo atrakcyjny - wiele zależy od projektu!

Morganit – znaczenie lecznicze

Osoby, które wierzą w uzdrawiającą moc kamieni szlachetnych, z pewnością docenią szerokie spektrum działania morganitu. To minerał, który pozytywnie oddziałuje na pracę serca i układu oddechowego. Redukuje również stres, łagodzi stany napięcia emocjonalnego i wpływa pozytywnie na uduchowienie osoby, która ma z nim bliski kontakt.

Energia morganitu w połączeniu z jego niepodważalnym, dekoracyjnym wyglądem czyni z niego idealny kamień do pierścionków zaręczynowych i innych elementów biżuterii. Naszą specjalnością jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju biżuteria online. W naszym katalogu propozycji znajdziesz:

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published