This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

Promocja na LATO - kończy się za chwilę! ⏰ Ciesz się dodatkowym 15% rabatem, obliczanym automatycznie przy kasie!

Darmowa dostawa i darmowy zwrot do 100 dni*

Co oznacza biżuteria z szafirem?

Jeżeli podoba Ci się szafir, znaczenie symboliczne tego szlachetnego kamienia z pewnością Cię zainteresuje! Szafir, według starożytnych wierzeń, wykazuje skuteczną, magiczną moc leczniczą. Uważa się, że jest w stanie wspomagać leczenie chorób układu moczowego, a w szczególności nerek i pęcherza. Jednak jego symbolika nie odnosi się jedynie do stanu zdrowia. Papież Grzegorz XV ogłosił ten minerał szlachetny kamieniem kardynałów. Szafirami były wysadzane insygnia papieskie i pierścienie duchownych. Aktualnie, biżuteria z szafirem jest jedną z chętniej wybieranych z uwagi na swój kolor, wygląd, ale również – co jest istotne dla wyznawców litoterapii – znaczenie lecznicze.

Szafir – znaczenie symboliczne

Biżuteria z szafirem jest nie tylko efektowna i piękna, ale również według niektórych wierzeń, wykazuje działanie lecznicze. Poza praktyczną stroną noszenia tego kamienia, w oprawie pięknej biżuterii, warto zwrócić również uwagę na znaczenie duchowe, jakie wykazuje szafir. Symbolika szafiru jest bardzo pozytywna. Kamień szlachetny kojarzony jest z czystością, miłością i prawdą. Cechy te sprawiają, że jest to jeden z popularniejszych kamieni wykorzystywanych w biżuterii zaręczynowej.

Co więcej, wiele osób uważa, że działanie lecznicze szafiru pomaga rozwiązywać problemy zdrowotne nerek, pęcherza, dróg moczowych, serca i problemy skórne. W średniowieczu wierzono, że szafir jest nawet w stanie walczyć z przebiegiem trądu!

Kamień szafir – znaczenie symboliczne dla kościoła

Co ciekawe, wiara w magiczne działanie tego kamienia była tak duża, że przedostała się nawet do Watykanu. W XIII wieku Innocenty II (ówczesny papież) wydał nawet zarządzenie nakazujące biskupom noszenie na dłoni pierścieni wysadzanych szafirami. Miały one chronić ich przed nieczystymi siłami i pokusami. Popularność szafiru wśród duchownych utrzymywała się przez kolejne setki lat – czego efektem było dokonane przez papieża Grzegorza XV, ogłoszenie szafiru oficjalnym kamieniem kardynałów.

W jaki sposób tego rodzaju zabobony i magiczne wierzenia przedostały się do konserwatywnego kościoła katolickiego? Zakłada się, że pogłoski o skutecznej roli szafiru w życiu duchowym pochodzą z podań starożytnych Persów. W Persji szafir miał zapewnić nieśmiertelność i być kamieniem wiecznej młodości. Wysadzano nim zbroje, biżuterię i broń zamożniejszej kasty i władców. Wierzenia starożytnych Persów były ściśle obserwowane i badane przez Watykan – stąd prawdopodobnie zainspirowanie się wykorzystaniem szafirów do tworzenia insygniów.

Interesuje Cię szafir? Symbolika tego wyjątkowego kamienia jest równie imponująca jak jego wygląd! A wersji kolorystycznych szafiru jest naprawdę wiele…

Kamień szafir – znaczenie kamienia a kolor

Szafir jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie. W języku greckim i arabskim sapphire oznacza po prostu „niebieski kamień”. Chociaż szafir tej barwy zaliczany jest do najpopularniejszych, minerał występuje również w innych wariantach kolorystycznych, a każdy z nich ma inne znaczenie.

Czarny szafir – znaczenie

Szafir w czarnym kolorze jest nie tylko efektownym, niezwykle eleganckim minerałem, który doskonale wygląda w oprawie ze szlachetnego kruszcu. Względem symboliki, czarny szafir zwiększa energię, poprawia koncentrację, wspomaga lepsze rozumienie siebie i swojej intuicji, a także zapewnia noszącemu ochronę przed złymi siłami i chorobami.

Niebieski szafir – znaczenie

Niebieski kamień jest uważany za najpopularniejszą, klasyczną wersję z rodziny szafirów. Szafir w tej barwie poprawia siłę, dodaje odwagi, ale również wspomaga duchowość osoby, która nosi z nim biżuterię. Co więcej, szafir w kolorze głębokiego niebieskiego uwalnia wszelkie, negatywne emocje blokujące do działania lub podejmowania decyzji.

Biały szafir – znaczenie

Biżuteria z białym szafirem ma wpływać na poprawę wiary w siebie. Osoby wierzące w magiczną moc białego szafiru, mogą dzięki niemu łatwiej podejmować dobre decyzje i szybciej pokonywać życiowe przeszkody. Ochronna moc białego szafiru otacza noszącą go osobę przez cały czas bliskiego kontaktu z kamieniem.

Różowy szafir – znaczenie

Znaczenie różowego szafiru odnosi się do sfery uczuciowej. To kamień, który ma przynosić głęboką, szczerą miłość, a także uwalniać wszelkie blokady emocjonalne, które mogłyby racjonalizować uczucia. Dla osób planujących rozbudzić w wybrance szczere, prawdziwe uczucia polecamy gustowną biżuterię z różowym szafirem.

Może nasz artykuł zainspirował Cię do tego, by teraz kupić sobie, lub podarować bliskiej osobie biżuterię zawierająca szafir? Znaczenie symboliczne tego minerału jest traktowane bardzo poważnie już od starożytności. Nasza oferta to luksusowa biżuteria online, w której znajdziesz wiele propozycji z szafirem. Znajdziesz w niej:

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published