This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

Promocja na Dzień Matki - kończy się za chwilę! ⏰

Receive an additional 15% discount on checkout !

Free delivery - For orders over PLN 500

We plant 1 tree for each order

Free delivery by -Paczkomat Inpost or DPD courier .

100 days for free returns*

Jak wyczyścić złotą biżuterię?

Pierścionki, bransoletki, kolczyki i zawieszki ze złota wymagają regularnej pielęgnacji. Jak wyczyścić złotą biżuterię domowymi sposobami, by jak najdłużej pięknie wyglądała? Istnieje wiele różnych metod, jednak nie wszystkie są w pełni bezpieczne i tak samo skuteczne. Do najpopularniejszych sposobów pielęgnacji biżuterii należy czyszczenie za pomocą płynu do mycia naczyń, sody oczyszczonej oraz soku z cytryny. Część osób decyduje się również na profesjonalną pomoc i oddaje ulubione pierścionki do salonów jubilerskich. Która opcja jest najlepsza? Jak szybko i skutecznie wyczyścić złoto? Wszystkiego dowiesz się z artykułu!

Jak czyścić złotą biżuterię? Poznaj sprawdzone sposoby

Regularna pielęgnacja złota jest niezbędna, jeśli chcesz, by Twoja biżuteria pozostała elegancka i błyszcząca przez wiele lat. Dobra wiadomość jest taka, że dbanie o pierścionki, kolczyki czy bransoletki nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Ważne jednak, by robić to ostrożnie i korzystać z bezpiecznych środków. Jak wyczyścić złoto, by go nie uszkodzić? Poniżej znajdziesz sprawdzone metody.

Płyn do mycia naczyń i soda oczyszczona

Jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów czyszczenia złota jest namoczenie złotej biżuterii w roztworze z płynu do mycia naczyń lub mydła, ciepłej wody oraz sody oczyszczonej. Wystarczy, że umieścisz w nim zabrudzone przedmioty na 15-30 minut. Następnie musisz delikatnie je wyczyścić – na przykład za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów lub ściereczki. Na koniec wystarczy opłukać złote pierścionki lub inne przedmioty wodą, osuszyć je i wypolerować.


W przypadku niewielkich zabrudzeń możesz wyczyścić biżuterię w roztworze składającym się tylko z płynu do mycia naczyń i wody. Inną metodą jest przygotowanie „papki” z samej sody oczyszczonej. W tym celu do jednej łyżki wody dodaj jedną łyżkę sody i wetrzyj tak przygotowany środek w biżuterię. Na koniec opłucz i wytrzyj przedmiot.

 


Spirytus, ocet lub sok z cytryny


Chcesz, by Twoje złote pierścionki lub kolczyki lśniły tak samo pięknie, jak w dniu zakupu? W takim razie regularnie czyść biżuterię za pomocą spirytusu, octu, soku z cytryny lub cebuli. Jak to zrobić? Cały proces jest wyjątkowo prosty. Wystarczy, że zamoczysz ulubione pierścionki, kolczyki lub inne przedmioty w wybranym płynie i odczekasz kilka godzin. Następnie dokładnie je wypoleruj i osusz. Twoja biżuteria na pewno odzyska dawny blask!

Czyszczenie złota – na co zwrócić uwagę?

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie wyczyścić złoto, na przykład ulubione kolczyki, i na co zwrócić szczególną uwagę? Oto najważniejsze porady:
  • Do czyszczenia używaj miękkiej szmatki lub gąbki. Jeśli korzystasz ze szczoteczki, zadbaj, by była miękka.
  • Nie pielęgnuj złota za pomocą pasty do zębów. W ten sposób możesz spowodować trwałe uszkodzenia, takie jak przebarwienia czy zarysowania.
  • Po wyczyszczeniu biżuterii przechowuj ją w zamkniętym, suchym miejscu, najlepiej specjalnym pudełku przeznaczonym do tego celu.
  • Jeśli zależy Ci na jak najlepszym efekcie, kup specjalne ściereczki do czyszczenia złota.

Jak wyczyścić złotą biżuterię z kamieniami? W przypadku pierścionków z diamentami lub innymi elementami ozdobnymi należy zachować szczególną ostrożność, by ich nie uszkodzić. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddanie biżuterii do salonu jubilerskiego, który zajmie się profesjonalnym czyszczeniem.

Jak wyczyścić biżuterię złotą? Podsumowanie

Dbanie o biżuterię, złote kolczyki czy pierścionki, a także inne przedmioty z tego materiału, jest niezwykle ważne. Pozwala zachować ich piękny oraz lśniący wygląd na długi czas. Jak wyczyścić złotą biżuterię? Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie możesz użyć mydła, płynu do mycia naczyń lub sody oczyszczonej. Świetnie sprawdza się także sok z cytryny, ocet czy spirytus. Pamiętaj jednak o ostrożności – czyść biżuterię delikatnie i za pomocą miękkich akcesoriów. Jeśli nie chcesz ryzykować, zgłoś się do salonu jubilerskiego, który zajmie się tym profesjonalnie.


Szukasz złotej biżuterii wysokiej jakości w korzystnej cenie? Poznaj markę Venetia! To ekskluzywna biżuteria online tworzona w sposób odpowiedzialny i przyjazny naszej planecie. Oferujemy złote zawieszki, pierścionki, piękne złote bransoletki, kolczyki oraz zestawy złotej biżuterii na każdą okazję. Zapraszamy do zakupów.

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published